Číta celá rodina 2016

Piatok 21. októbra 2016 sa v Košiciach uskutočnil VI. ročník dvojdňového literárneho festivalu Číta celá rodina. Podujatie organizovala Knižnica pre mládež mesta Košice, ktorá v spolupráci s košickými základnými školami pripravila pre deti a ich rodičov program bohatý na netradičné čítania, stretnutia a rozhovory so spisovateľmi a množstvo ďalšej zábavy s knihou.

Škola, ktorá číta – netradičné čítania s netradičnými čítajúcimi a autormi detských kníh:

ZŠ s MŠ pri zdravotníckom zariadení Košice – hosť Zuzana Boďová

Spojená škola – Opatovská cesta – hosť Zuzana Boďová

Literárny večer s hosťami festivalu, moderuje Dado Nagy

Program podujatia:

cita-cela-rodina_kosice

Hostia a programoví partneri:
autori Zuzana Boďová, Ivona Březinová s manželom, Gabriela Futová, Marta Hlušíková, Ľudmila Hrdináková, Braňo Jobus, Silvester Lavrík, , Erik Ondrejička s manželkou, Valentín Šefčík a Dušan Taragel. Ďalej Daniela Lozanová, prekladateľka detských kníh z taliančiny, Dado Nagy, moderátor, populizátor a milovník kníh a Tibor Hujdič, propagátor čítania, hudobník Ján Hrubovčák, kúzelník Gabi, rodinné centrum Stonožka, Bábkové divadlo v Košiciach, divadlo Crocus Theatre a herci Rozprávkový svet Toma a Elika.

Projekt je financovaný z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia a z dotácie Združenia vydavateľov a kníhkupcov Slovenskej republiky.

Viac informácií: www.k.kosicekmk.sk

Telefón: 0903757045
Email:
811 09 Bratislava
Klemensova 17