Recenzia od Le Mini – little fashion magazine

Čo nové čítať?

Všetci správni knihomoli vedia, že kníh nie je nikdy dosť. Preto sme pre vás opäť pripravili výber zaujímavých detských titulov, ktoré sa dostali do našich kníhkupectiev. Tentokrát sme sa zamerali na knižky prevažne pre menšie deti vo veku od 5 do 10 rokov.

Ľahké čítanie pre najmenších

Na úvod máme pre vás tipy na štyri knižky, ktoré sú pre vašich malých čitateľov ako stvorené. Veľmi nenáročná a ľahko čitateľná je zahraničná rozprávka Myšacia polievka s vlastnými autorovými ilustráciami alebo kniha Železný muž, ktorá rozpráva príbeh o mužovi s hlavou veľkou ako kontajner.

Za dobrými knihami pre prvočitateľov však netreba chodiť ďaleko – odporúčame tiež vydarené tituly z pier šikovných slovenských spisovateliek: Bojazlivé strašidielko či Víla Jazmínka a škriatok Vendelín. Vďaka jednoduchému štýlu zvládne všetky tieto knižky prelúskať každý čitateľ-začiatočník hravo aj sám. Ak si budete čítať spolu s deťmi aj vy, môžete sa tešiť na vydarené krátke príbehy, ktoré sú ideálne na večerné čítanie pred spaním.

booksWood

Nové dobrodružstvá obľúbenej hrdinky

Pre všetky deti aj rodičov, ktorí obľubujú príbehy malej Kláry, máme výbornú správu. Ak ste si ešte nestihli všimnúť novinku v kníhkupectvách, určite sa po nej poobzerajte. Krátko pred Vianocami totiž vyšla tretia kniha obľúbených dobrodružstiev s názvom Klára a Tity. Našiel si niekto tento poklad už pod stromčekom?

 

Klasika, ktorá stále stojí za to

A nakoniec je v našej drevenej poličke ešte jedna knižka. Je to klasika od Julesa Verna – Dvadsaťtisíc míľ pod morom. Knihu sme objavili v antikvariáte a je z roku 1953. Žiaľ, tento preklad je pre deti trochu ťažšie čitateľný. To však nič nemení na tom, že je to veľká klasika a ak sa podujmete čítať ju deťom vy, “nezrozumiteľnosti” sa stopercentne vyhnete a dobrodružný príbeh vás určite všetkých pohltí. Je smutné, že sa krásne dobrodružné príbehy Julesa Verna ešte stále nedostali do našich kníhkupectiev s novým prekladom. A tak vám zatiaľ len zostáva dúfať v rodinné dedičstvo alebo veriť na šťastie pri hľadaní v antikvariátoch.

V každom prípade, želáme krásne chvíle pri nových knižkách!

booksWood2

drevená bednička 19, 99 € H&M Home, sklenený podstavec na tortu 14,99 € H&M Home, drevené písmenko Mr.Wood, drevený mini stolík je z burzy a koláčiky na fotenie venovali LeSucré
Zdroj: http://www.lemini.sk/co-nove-citat/
autor článku:
fotky: Jaja Jenčová, lemini.sk
Telefón: 0903757045
Email:
811 09 Bratislava
Klemensova 17